Hordenina

Hordenina (N, N-dimetylo-4-hydroksyfenyloetylamina) jest substancją stymulującą centralny system nerwowy, powszechnie stosowana jako środek pomagający zrzucić zbędne kilogramy, zmniejszyć apetyt i podnieść energię. Jest używana w wielu suplementach. Choć jest uważana za inhibitor MAO-B, w rzeczywistości jest tylko jego substratem. Działa łagodnie stymulująco poprzez uwalnianie noradrenaliny. Wykazuje także działanie przeciwastmatyczne, przeciwbiegunkowe, przeciwskurczowe.

Hordenina jest związkiem, który znaleźć można w wielu roślinach trawiastych, gorzkiej pomarańczy i w niektórych gatunkach kaktusów. Chemicznie zbliżona jest do tyraminy i pozyskiwana jest z aminokwasu L-Tyrozyny.

DZIAŁANIE

  • Zwęża naczynia krwionośne, działa prozdrowotnie na wątrobę i serce
  • Hordenina powoduje spowolnienie trawienia, powodując, iż osoby suplementujące ją, dłużej odczuwają sytość
  • Hordenina w proszku ma działanie antybakteryjne
  • Hordenina stymuluje wydzielanie noradrenaliny. Jako hormon i neuroprzekaźnik, noradrenalina spełnia wielorakie funkcje.
  • Może intensyfikować działanie fenyloetyloaminy (PEA), jednak proces ten wciąż nie jest farmakologicznie zrozumiały
  • Energetyzuje ciało i pomaga w usuwaniu lipidów (tłuszczów) z tkanek. Działa w ten sposób, że uwalnia lipidy i ułatwia ich transport poprzez krew. Lipidy są spalane i przetwarzane w ciele w energię. Prowadzi to do utraty wagi bez konieczności wykonywania wyczerpujących ćwiczeń, dlatego hordenina jest chętnie zażywana przez osoby z nadwagą

SPOSÓB UŻYCIA

Nie ma rekomendowanej dawki, sugeruje się przyjmowanie od 50 do 400mg dziennie.
Hordeninę najlepiej zażywać w kapsułkach.
Można ją przyjmować o każdej porze dnia.

PRZECIWWSKAZANIA I INTERAKCJE

Hordenina nie powinna być przyjmowana przez osoby zażywające leki na wysokie ciśnienie i astmę, a także alfa- i beta-blokery.

Nie należy też łączyć hordeniny z innymi substancjami stymulującymi ośrodkowy układ nerwowy, ponieważ może to wywołać uczucie niepokoju, przyspieszone bicie serca, bezsenność, bóle i zawroty głowy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *