Acai

Acai, znane również jako Euterpe Oteracea, Palma Acai, Amazońska Acai oraz Palma Assai, to nazwa palm i rosnących na nich słodkich jagód występujących na obszarze Ameryki Środkowej i Południowej. Palma Acai jest cienkim drzewem osiągającym około 25 m wysokości, oplecionym dużą ilością liści oraz gałęzi, z których zwisają skupiska owoców. Każde drzewo wytwarza około 20 kg owoców rocznie, sprawiając, że uprawa palm Acai jest jedną z bardziej dochodowych gałęzi brazylijskiego sadownictwa. Tuż po zebraniu, ze świeżych jagód wyciskany jest sok lub produkowane wino.

Owoce są także zamrażane lub suszone i ścierane na proszek. Są to typowe formy jagód Acai, z którymi można się spotkać na rynku tego typu suplementów diety. Smak dojrzałych jagód jest opisywany jako mieszanka smaków czerwonego wina i czekolady.

Lecznicza i wzmacniająca moc jagód Acai jest znana wśród rdzennych mieszkańców Amazonii od stuleci. Były one stosowane, jako remedium na wszelkie możliwe dolegliwości. Szczególne zastosowanie miało wino produkowane z tych owoców, wykorzystywane w trakcie rytuałów religijnych. Odkrywca amazońskich jagód, doktor Alexander Schauss, był inicjatorem pierwszych medycznych badań nad właściwościami tego tajemniczego, znanego tylko Indianom, remedium. Efektem pracy nad Acai było określenie jej, jako bomby witaminowej zawierającej niespotykanie dużą ilość substancji odżywczych, minerałów i witamin.

Główne składniki w 100 gramach soku:
Kalorie – 14
Proteiny – 1 g
Omega 3 – 15 mg
Omega 6 – 300 mg
Omega 9 – 900 mg
Węglowodany – 1 g
Witamina A – 4%
Witamina C – 15%
Wapń – 1%
Żelazo – 1%

Ponadto w jagodach Acai znajdujemy: witaminy z grupy B, witaminy E i C, białka, aminokwasy, potas, wapń oraz inne substancje, ważne dla prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu.
Z uwagi na niespotykane dotąd nasycenie niezbędnych dla naszego zdrowia substancji, jagody Acai są uważane za lek opóźniający proces starzenia się organizmu. Ich zażywanie wpływa wzmacniająco na nasz układ immunologiczny, energetyzuje organizm, oczyszcza go z toksyn, chroni i wzmacnia skórę, włosy i paznokcie, stymuluje procesy trawienne oraz poprawia samopoczucie. Ponadto dzięki dynamizacji naszych funkcji życiowych, w tym także i metabolizmu, jagody Acai mają swoje skuteczne zastosowanie we wspomaganiu odchudzania.

PRZECIWWSKAZANIA

Jeżeli przyjmujesz jakiekolwiek inne ziołowe suplementy diety, skonsultuj się z wykwalifikowanym dietetykiem, który zdecyduje, czy zestawienie ich z Acai jest bezpieczne. Jeżeli jesteś w ciąży lub karmisz piersią skonsultuj się z lekarzem przed zażyciem Acai. Trzymać w miejscu niedostępnym dla dzieci i zwierząt.

Powiązane

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *